„Pokud už vás nebaví smekat se v zatáčkách jako myš mazaná mýdlem, mějte hole v ruce a nebojte se je použít. V opačném případě… se jděte klouzat.“ – píše na iDNES.cz redaktorka běžeckého webu RUNGO Barbora Topinková. Které přínosy Nordic runningu ve svém článku o běhání s holemi v zimních podmínkách vyzdvihuje?
Tak třeba úsporu času, která se obzvláště ve ztížených zimních podmínkách může hodit: „Pokud máte málo času, ale přesto toužíte v obědové pauze nebo těsně před západem slunce v krátkém zimním dni zažít pořádnou tréninkovou jednotku, je pro vás běh s holemi ideální varianta.“
Bára Topinková patří k těm, kdo již nordic running pod mým vedením dříve vyzkoušeli. Kladně hodnotí i faktor zvýšení efektivity: „Paže a záda, zapojené do práce s holemi, spálí daleko více energie a kyslíku, než když je úsporně držím u těla v rámci klasického běžeckého kroku. Za půl hodiny ostrého běhu s holemi jsem odcházela domů absolutně vyčerpaná a spojení posilování s během mě opravdu nadchlo.“
V článku se dále dozvíte o problematice správného běžeckého stylu, odlehčení kloubům, správné délce runningových holí atd. A také si přečtete moji odpověď na redaktorčinu otázku „Proč by běžci neměli v zimních podmínkách běžkovat, ale věnovat se na první pohled výstřednosti jménem běh s holemi?“
Celý článek s titulkem Máme hole v ruce – běžecký trénink na ledu i sněhu!, který vyšel na RUNGO.IDNES.cz 25.1.2017 čtěte na tomto odkazu nebo kliknutím na obrázek výše