Tréninkovou metodu běhu a cvičení s runningovými holemi si před časem na vlastní nohy a ruce vyzkoušely i členky známé skupiny trenérky Martiny Blažkové, včetně jedné z nejlepších světových čtvrtkařek–překážkářek Denisy Rosolové. Šlo jim to opravdu výborně a některé prvky shodně označovaly jako velmi přínosné.
Skupinu Rychlý holky znají všichni příznivci české atletiky jako hvězdnou sestavu sprinterek a vícebojařek, které koučuje temperamentní Martina Blažková. Co jméno, to úspěchy a medaile včetně evropských a světových: Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Jana Korešová, Kateřina Cachová, Lucia Slaničková, atd. Pro jistotu připomenu, že donedávna patřila k Rychlým holkám i Zuzana Hejnová.
Holky byly při tréninku nejenom rychlé, jak vidno z fotky, ale taky skvělé a správnou techniku nordic runningu si osvojily prakticky hned. Runningové hole jim nejenom nepřekážely, ale umožnily postupně „dávkovat“ běh s odlehčením, ještě lépe provádět (už tak dokonale provedená) běžecká a odrazová cvičení, bezpečně zvládat terénní nerovnosti a s lehkostí vybíhat kopce. Čili samé potřebné prvky kondiční přípravy, která je základem pro následnou přípravu speciální.
Byla i sranda. Kromě běžného popichování se holkám líbila moje „burcující mantra“, ideomotorická finta, která nám může pomoci třeba ve finiši závodu nebo v těžkých tréninkových chvílích. Hláška „Hole, vole!“ perfektně odpoutá pozornost od tuhnoucích nohou a přesměruje ji na paže a trup, čímž nám dodá novou energii a srovná styl. Trenérka Blažková k tomu dodává: „Hole vole teď často používám na tréninku a funguje to! “
Co říká na běh a cvičení s runningovými holemi sama Denisa Rosolová? „Líbilo se mi, že můžu udělat hodně odrazů a ani se u toho neunavím. Vybíhání kopců je taky o dost lehčí. Ale překvapilo mě, jak rychle se člověk zadýchá! S hůlkami se musí používat paže, a proto je to mnohem náročnější.“
Závěrem – metoda nordic runningu pohledem „šéfky“ Rychlých holek Martiny Blažkové: „Celkové zpestření tréninku, v kondiční fázi přípravy velice prospěšné. Některé prvky se provádějí snáze a líbí se mi zapojení celého těla. Na to kladu veliký důraz a myslím si, že pak nedochází k dysbalancím.“